2011 - 13.ročník MTB

20.06.2011

13. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly je za nami. Konečne po 2 rokoch sme sa všetci dočkali pekného počasia. Hoci predpovede strašili výstrahami pred búrkami, vetrom a krupobitím, nič také neprišlo. Zato bikerov prišlo 819 z celkovo 954 prihlásených. Je to druhá najvyššia účasť v histórii podujatia.

V sekcii Fotogalérie postupne pribúdajú Vaše aj naše fotografie. Nájdete tam aj letecké zábery na Súľov a okolie počas podujatia. Aj sekcia Reportáže je postupne updatovaná.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na stretnutie s Vami v roku 2012. Ďakujeme aj cca 220 usporiadateľom, bez ktorých by toto podujatie nemohlo existovať a samozrejme vďaka patrí aj spoločnostiam, ktoré podujatie podporili:

Generálny reklamný partner: UNIVERSE SLOVAKIA s.r.o. Trenčín - dovozca bicyklov AUTHOR

Mediálni partneri: Rádio EXPRES, týždenník ŽILINSKÝ VEČERNÍK, časopis CYKLOMAG, www.mtbiker.sk, www.cykloserver.cz, www.kolo.cz, www.mtbs.cz a www.cyklomania.sk

Hlavní reklamní partneri: AMINOSTAR – doplnky výživy X-POWER, WALMARK – produkty ARTHROSTOP, TOP TREND Piešťany – športtestery POLAR a prírodná kozmetika SPORTIQUE, UNIQA POISŤOVŇA a.s., BAUMIT SLOVENSKO, Pivovar POPPER Bytča, VAVRYS - športové oblečenie CRAFT, TELEFONICA O2 – predajňa MAX Žilina, STG ELCON Žilina - doplnky oblečenia BUFF, KOFOLA, pramenitá voda RAJEC, ALU-METAL Krásno nad Kysucou, TREK SPORT, POSAM – užitočné technológie, reklamná agentúra ARAVIS, CA CYKLO TOUR

Reklamní partneri: KA-METAL Žilina, STREDOSLOVENSKÁ ENERGETIKA Žilina, BD FOAM fyziomatrace - Žilina, KRPA SLOVAKIA Bytča-Hrabové, ATLANTA Žilina, NEDOROST Žilina, CLEANEX - KÄRCHER Žilina, WßW ŠPORT Žilina, DEXWOOD Žilina, SOARE SEKT SLOVAKIA Trebatice, MERCHANT - ponožky MOOSE, LEADER GASKET Bytča, RANČ Súľov, TOI TOI & DIXI Žilina, Pekáreň MIRA Bytča, SHOCART Vizovice, CAMPING GAZ Žilina, X-LIVE Zlín, Ing. MILAN KALAŠ Bytča, SPORT TIMING Kežmarok, NYNA Lehota p.Vtáčnikom, MP KRÁSNO Valašské Meziříčí, ALVE SLOVAKIA Púchov, VIKON Považské Podhradie, CHATA POHODA Súľov, EURONICS - ASTEL Bytča

Mestské a obecné úrady: Súľov, Žilina, Bytča – Hrabové, Vrchteplá, Bodiná, Lietavská Svinná – Babkov, Malá Čierna, Jasenové, Zbyňov, Podhorie, Jablonové, Hlboké, Hričovské Podhradie, Paštiná Závada a Dolný Hričov - Peklina

Iné: HK Direct Bytča, KST Manín Považská Teplá, Hostinec Varhaníková - Vrchteplá, Pohostinstvo Koleda - Malá Čierna

Ďakujeme aj Základnej škole v Súľove za poskytnutie ubytovacích a stravovacích kapacít.

Slavomír Strečanský

predseda SCK CYKLO TOUR Súľov

 

18.06.2011

Prinášame Vám horúcu aktualitu týkajúcu sa parkovania. S ohľadom na suchý vývoj počasia sme pristúpili na zmenu parkovacích plôch. Na lúke pri PD Súľov bude veľké centrálne parkovisko. Hneď pri ňom je postavený vojenský stan s 3 poľnými sprchami. 2 sú pre chlapov a jedna oddelená pre ženy. Všetko už je vyznačené, takže ráno Vás búdú viesť značky a usmerňovať usporiadatelia. Prosíme Vás o rešpektovanie ich pokynov.

A ešte zopár slov ku cenám v tombole. Hlavnou cenou bude bicykel AUTHOR Versus. Ďalšie ceny venovali: Universe Slovakia, Aminostar, Walmark, Trek Sport, Craft, Top Trend, Buff, W&W sport, Merchant, Popper, X-Live a iste poteší aj víkendový pobyt s polpenziou pre 2 osoby v Chate Pohoda v doline Čierny potok pri Súľove.

Za organizátorovSCK CYKLO TOUR Súľov dúfam, že AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly zachováte svoju priazeňsvojou účasťou naplníte ideu tohto podujatia: ...aj to je cesta ku zdraviu! Tešíme sa na Vašu účasť!

 

15.06.2011

Dnes sme takmer dokončili čistenie trás. Ostáva ešte prekosiť a vyhrabať niektoré lúky. To by malo prebehnúť zajtra. Značenie trás budeme robiť klasicky v piatok a samozrejme doznačovať sa bude aj v sobotu ráno. "Dobráci" nespia.

Toto je pravdepodobne posledná aktualizácia pred štartom. Prečítajte si prosím podrobne nasledovné INFO 1, INFO 2 a pozrite si aj orientačnú mapku organizačného centra v Súľove.

 

11.06.2011

Neradi by sme sa tešili predčasne, ale to čo zatiaľ naznačujú viaceré servery o počasí je príjemné. Že by sa po 2 rokoch v Súľove opäť na trasách prášilo? Posúďte sami: SHMÚ, METEOWEBCAM

S ohľadom na takýto vývoj sme sa rozhodli, že v duchu 13. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly posunieme uzávierku na strednú hodnotu štartovného do 13.06. - 24.00 hod. To znamená, že ešte celý pondelok sa môžete hlásiť za 14, resp. 16 €. Akceptujeme samozrejme platby, ktoré od Vás odídu dňa 13.6. Pozor, neplaťte šekom na účet !! Táto platba nedorazí ani do termínu maratónu a naviac sa veľmi ťažko identifikuje.

Pripomínam ešte jednu dlhodobú akciu . Účastníci zájazdov CA CYKLO TOUR majú základné štartovné na AUTHOR bikemaratóne Súľovské skaly doživotne gratis ! Na túto sezónu sú ešte 3 voľné miesta na MTB zájazdoch a 2 na cestnom zájazde.

 

06.06.2011 (21.30 hod.)

Čas do štartu 13. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa kráti. Pred chvíľou padla hranica 500 prihlásených. Do 11.06. máte možnosť prihlásiť sa za strednú hodnotu štartovného. Upozorňujeme, že štartovné je potrebné uhradiť s predstihom tak, aby v tomto termínedorazilo ku nám. Prihlásení od 12.06. môžu platiť štartovné priamo na prezentácii (aj v sobotu 18.06.). Pokiaľ si však chcete na prezentáciilen vziať číslo, čip a tašku s darčekmi od partnerov, môžete platiť štartovné na účet. POZOR! Najneskôr do 15.06., aby stihlo prebehnúť na náš účet do štartu.

OSPRAVEDLNENIE. Ospravedlňujeme sa za zmenu farby pamätného trička. Do termínu maratónu žiaľ pôvodná farba nebude na sklade. Tak sme vybrali pre Vás novú, veríme, že zaujímavú farbu - jemnú nebeskú modrú. Ďakujeme za porozumenie. Náhľad nájdete v sekcii Suveníry.

 

01.06.2011

Dnes je uzávierka prihlášok s najnižším štartovným a tiež na objednávku suvenírov z minulých ročníkov. Keďže však nie všetci účastníci z minulých 3 rokov dostali bulletin 13. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly, budeme akceptovať aj odchádzajúce platby s dnešným dátumom. Tak neváhajte a hláste sa.

 

23.05.2011

Práce na čistení trás sme už začali. Úsek od Súľova cez sedlo Javor až po Hričovské Podhradie je v pohode prejazdný. Tento rok sú trasy vo veľmi slušnom stave. Pripájam pár motivačných fotografií zo spomínaného úseku. Sedlo pred Hrabovým, stojka do sedla nad Hlbokým, Brada, lúčny zjazd pred Hrabovým, nový zjazd do Hlbokého, sedlo nad Hlbokým + Brada.

Tak neváhajte a trénujte wink.

 

20.05.2011

V týchto dňoch by si mali účastníci posledných 3 ročníkov nájsť vo svojich schránkach bulletiny 13. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Chcel by som sa však ospravedlniť početnej skupine bikerov s priezviskami v intervale M-Z. Pri spracovávaní súboru na tlačenie adries došlo ku posunu údajov v jednom stĺpci. K čomu to viedlo je Vám asi zrejmé... Bulletiny si budete môcť vziať na prvých 2 kolách Valašskopovažskej MTB série 2011.

Chcel by som Vás poprosiť o zadávanie správnych e-mailových adries do prihláškového systému, lebo od budúceho roka bude bulletin distribuovaný v elektronickej forme. V tlačenej forme bude dostupný v cyklistických predajniach AUTHOR a na partnerských bikemaratónoch. Ďakujem za porozumenie.

Pomaly sa blíži aj uzávierka na najnižšie štartovné - 01.06.2011, ktorá je zároveň posledných termínom na doobjednávku našich cyklistických suvenírov. Neváhajte a hláste sa. Tešíme sa na Vašu účasť!

Slavomír Strečanský

predseda SCK CYKLO TOUR Súľov

 

29.04.2011
 

Práve bol zverejnený sprievodný program 13. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Opäť sa môžete tešiť na hudobné vystúpenia, predajnú výstavu a zábavné súťaže, ale tentokrát sme pre Vás pripravili aj cyklotrialovú lahôdku. V Súľove na námestí pred Kultúrnym domom predvedú svoje umenie Majster sveta a Majster Európy v cyklotriale v kategórii ELITE - ŠTEFAN PČOLA spolu s tímovým kolegom z klubu 3AL BIKETRIAL klub Poprad JÁNOM KOČIŠOM, ktorý je majstrom Slovenska v cyklotriale v kategórii ELITE.

 

26.04.2011
 

Život prináša zmeny a tie sa nevyhli ani AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. V dvoch významných oblastiach máme nových partnerov. Pitný režim máme od tohto roka zabezpečený produktami X-POWER od značky AMINOSTAR. Tak ako bolo zvykom, nápoj si budete môcť pred štartom načerpať v stánku AMINOSTAR v areáli štartu a cieľa. Druhým novým hlavným partnerom je spoločnosť VAVRYS, ktorá bude prezentovať funkčnú bielizeň a oblečenie CRAFT.

 

             01.03.2011

Pár minút pred polnocou, ale predsa len v termíne  :-)  spúšťame prihláškový systém na 13. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. V priebehu budúceho týždňa doplníme informácie aj prihlášky v ďalších 3 jazykových mutáciách. V sekcii Suveníry sme zverejnili design pamätného trička 2011.

A teraz jedna ponuka pre prvých 200 prihlásených účastníkov zo Slovenskej republiky, ktorí budú mať aj zaplatené štartovné! Predajňa Telefonica O2 v obchodnom centre MAX Žilina Vám venuje darčekové predmety + O2 kartu s kreditom 1,83 € s DPH.

 

             24.02.2011

S miernym oneskorením, za ktoré sa ospravedlňujeme, boli zverejnené propozície 13. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Záštitu nad ním opäť prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja - Ing. Juraj Blanár.

Ešte nie sú dotiahnuté všetky jednania s partnermi podujatia, preto je možné, že v rámci ponúk pre účastníkov sa objaví nejaká novinka. Prihláškový systém spustíme 1. marca !

 

17.02.2011

Práve sme zverejnili novú mapu trás aj upravenými výškovými profilmi. Na trase 88 km je upravený začiatok okolo Podhoria a Babkova a tiež je skrátená samostatná slučka medzi Paštinou Závadou a Peklinou - z itinerára sme vyradili hlinitú hrebeňovku. Upravili sme aj prejazd medzi Hrabovým a Hlbokým, spoločný pre trasy 88 km a 48 km. Traverz nad Hlbokým, za sucha inak veľmi pekný, bude kvôli ťažbe dreva nepoužiteľný. Navyše v posledných 2 vlhkejších rokoch to bol asi najťažší úsek. Šikmý sklon a akési mimozemské blato zanechávali v účastníkoch hlboký dojem :-)

Na propozíciách intenzívne pracujeme. Technické podmienky budú zverejnené začiatkom budúceho týždňa.