2009 - 11. ročník MTB
21.8.2009

Ale ten čas letí... Takže tu je s odstupom času zhrnutie tohtoročného AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly.  


V dňoch 19. a 20. júna organizovalo SCK CYKLO TOUR Súľov spolu s obcou Súľov - Hradná 11. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Jeho priebeh malo na starosti 180 dobrovoľných usporiadateľov, z toho 70 len na križovatkách !!! Všetkým im patrí naša vďaka. Bez Vás by to nešlo priatelia...

 

Čím bol tento ročník výnimočný? 100 % vlhkosťou! Po upršanom roku 2004 sme si mysleli, že nás už horšie počasie nemôže zastihnúť. Chyba lávky. 24 hodinový lejak, ktorý začal v piatok večer skončil v sobotu večer počas koncertu kapely Helenine oči. Taký dážď v Súľove a okolí nezažili už veľmi dávno...

 

Ale nič to nezmenilo na tom, že počty prihlásených ľudí oproti minulému roku opäť narástli. V piatok večer po prezentácii svietil v databáze údaj: 1147 predbežne prihlásených zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Anglicka, Talianska a USA.  Čipy si prevzalo 920 ľudí, ale na štart sa vďaka skvelému počasiu postavilo len 596 odvážlivcov. Do cieľa nakoniec prišlo 521 bikeriek a bikerov. Všetkým gratulujeme ku krásnemu výkonu!

 

Na Súľovskom námestí od rána fungovala predajná výstava, na ktorej boli špecializované stánky s cyklistickými doplnkami, oblečením, výživou, literatúrou, suvenírami a samozrejme aj občerstvenie. Veselo bolo aj na trasách na občerstvovacích staniciach v Podhorí, v Malej Čiernej, vo Vrchteplej, v Hrabovom, v Hričovskom Podhradí, v Paštinej Závade a v Lietavskej Závadke. Popri tom vystúpili dievčenská tanečno-spevácka formácia HIP CHICKS, country kapela ZÁLESÁCI a folklórny súbor JAVORNÍČEK.  Hlavným bodom večerného sprievodného programu bol skvelý koncert kapiel SUNLIPSHELENINE OČI. Prišiel aj SPACEMAN, ale vďaka počasiu by svoje vystúpenie asi bez následkov neprežil..., tak sme sa radšej rozhodli presunúť ho na budúci rok.

 

Všetkým účastníkom, ktorí našli odvahu postaviť sa na štart a vlastne tak naplnili ideu AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly: „...aj to je cesta ku zdraviu!“ patrí náš obdiv. 

                                                           Podujatie podporili:

Generálny reklamný partner: UNIVERSE SLOVAKIA s.r.o. Trenčín - dovozca bicyklov AUTHOR

Mediálni partneri: Rádio EXPRES, týždenník ŽILINSKÝ VEČERNÍK, www.ivelo.cz, www.mtbiker.sk, www.bikemagazin.sk, www.cykloserver.cz, www.mtb24.cz a www.cyklomania.sk

Hlavní reklamní partneri: BAUMIT SLOVENSKO, TOP TREND Piešťany – športtestery POLAR a športová výživa ENERVIT, prírodná kozmetika SPORTIQUE, GARMIN, UNIQA POISŤOVŇA a.s., stavebná firma VAPES CE Horní Suchá, stavebná firma PESTAV Horní Suchá, SPORTCENTRUM na Císařství Horní Suchá, pivovar POPPER Bytča, športové oblečenie NEWLINE, STREDOSLOVENSKÁ ENERGETIKA Žilina, LEADER GASKET Bytča, STG ELCON Žilina – doplnky oblečenia BUFF, KOFOLA, pramenitá voda RAJEC, NYNA Lehota p.Vtáčnikom, ALU-METAL Krásno nad Kysucou, POSAM – užitočné technológie, náradie ASIST, BD FOAM fyziomatrace - Žilina, rukavice IRONCLAD, VELOSPRINT Žilina, reklamná agentúra ARAVIS, CA CYKLO TOUR

Reklamní partneri: AVC Čadca, DEXWOOD Žilina, KA-METAL Žilina, KRPA SLOVAKIA Bytča-Hrabové, NEDOROST Žilina, CLEANEX - KÄRCHER Žilina, SPORT 2000 - WßW Žilina, ALVE SLOVAKIA Púchov, RANČ Súľov, PD VLÁRA Nemšová, SOARE SEKT SLOVAKIA Trebatice, BUREAU VERITAS CERTIFICATION, DOLFI ŠPORT Iliavka, lyžiarske stredisko VRÁTNA, TOI TOI & DIXI Žilina, Pekáreň MIRA Bytča, SHOCART Vizovice, CYKLOSERVIS BELO Považská Bystrica, CAMPING GAZ Žilina, JACON Štvrtok na Ostrove, Ing. MILAN KALAŠ Bytča, SPORT TIMING Kežmarok, CHATA KINEX Súľov, SAGITTA s.r.o. – RUDY PROJECT, EURONICS - ASTEL Bytča

Mestské a obecné úrady: Súľov, Žilina, Bytča – Hrabové, Vrchteplá, Bodiná, Lietavská Svinná – Babkov, Lietava, Malá Čierna, Jasenové, Zbyňov, Podhorie, Jablonové, Hlboké, Hričovské Podhradie, Paštiná Závada a Dolný Hričov - Peklina

Iné: HK Direct Bytča, KST Manín Považská Teplá, Hostinec Varhaníková - Vrchteplá, Pohostinstvo Koleda - Malá Čierna, Pohostinstvo Pod Lipou Hričovské Podhradie

Ďakujeme aj Základnej škole v Súľove za poskytnutie ubytovacích a stravovacích kapacít. 

Slavomír Strečanský
SCK CYKLO TOUR Súľov


26.6.2009

Vo fotogalérii je už celkom slušná zbierka fotografií. Ešte však nie sú  zďaleka všetky. Nakoľko budem s MTB zájazdom CA CYKLO TOUR až do 5.7. v zahraničí, podrobné štatistiky a ďalšie fotky zverejním až po tomto termíne. Aktuálne výsledkové listiny nájdete na stánkach SPORTTIMING-u. Prípadné nezrovnalosti vo výsledkoch poprosím nahlásiť na ich e-mailový kontakt.


22.6.2009

Tak už je to za nami. 11. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa niesol v znamení 100% vlhkosti vzduchu, terénu a neviem čoho ešte.
Mnohí z Vás aj nás ešte rozdýchavajú snáď najupršanejší deň tohto roka. Ako začalo pršať v piatok večer, tak prestalo po takmer presných 24 hodinách v sobotu večer počas koncertu skvelej kapelky Helenine oči. Nabudúce ich pozveme hrať v už piatok večer.
Ale škoda sa zaoberať niečim, čo neovplyvníme. Podmienky boli rovnaké pre všetkých. Opäť sme ostali pred bránou magickej účasti 1000 bikerov. Výzva ostáva aj naďalej. Vo fotogalérii už však nájdete prvé fotky a taktiež je na svete aj prvá reportáž. Ďakujeme všetkým bikerom za účasť, partnerom za podporu a cca 180 usporiadateľom za obetavosť. Onedlho prinesieme náš pohľad na tento ročník a základné štatistiky.


17.6.2009 (23.50 hod.)

Práve bola zverejnená predbežná štartovná listina prvej vlny trasy 50 km. Ostatné štartovky doplní webmaster on-line systému zajtra ráno. Štartovky si pozriete v prihláškovom on-line systéme, keď na hornej lište kliknete na "PREHĽAD"  a v pravom hornom rohu si zvolíte ponuku "ŠTART".
 
Tu sú informácie o prezentácii a aj o ďalších veciach, spojených s 11. ročníkom AUTHOR bikemaratónu Súľovské skalyINFO 1 a INFO 2 a aj orientačná mapka centra bikemaratónu.
 
Toto je pravdepodobne posledná aktualizácia pred štartom. Na čo by sme v nej nemali zabudnúť? No samozrejme na počasie. Každý máte svoje otestované stránky, takže škoda Vám dávať konkrétny tip. Predpokladáme však, že sa Vám tento rok prášiť od kolies pravdepodobne nebude... Tešíme sa na stretnutie s Vami na štarte 20.6. v Súľove.


14.6.2009

 


Štart 11. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa pomaly ale isto blíži. Odporúčame Vám preveriť si svoje údaje a platbu štartovného v on-line systéme. Ak je všetko v poriadku, Vaše meno je v "Prehľade" zelené. Ak je Vaše meno červené a na konci riadka je v stĺpci "Platba" výkričník, zaplatená suma nezodpovedá výške štartovného. Keď nabehnete kurzorom na výkričník, zobrazí sa Vám rozdiel. Keď je na konci riadka "X", Vašu platbu sme ešte neobdržali, alebo nie je identifikovaná.

Účastníkom, ktorí majú štartovné zaplatené, pridelíme štartovné číslo vopred. Predbežnú štartovnú listinu zverejníme v stredu 17.6. vo večerných hodinách. Ešte sú nejaké platby na ceste, preto to nerobíme už teraz. Zajtra večer zverejníme aj podrobné inštrukcie ku prezentácii.


04.06.2009


V
sekcii Partneri pribudli ďalšie výstavno - predajné stánky. Radi by sme Vás upozornili na exkluzívnu ponuku nohavíc a dresov značky NEWLINE, ktorá sa tiež bude na bikemaratóne prezentovať predajným stánkom.

Určite neprehliadnete ani stánok firmy TOP TREND Pieštany, ktorá zabezpečuje pitný režim nápojom ENERVIT a prezentovať bude aj športtestery POLAR a prírodnú kozmetiku SPORTIQUE. Ráno pred štartom si tu môžete bezplatne nabrať ionťák. Pre prvých troch v každej kategórii venuje firma TOP TREND plastový batoh na rameno s produktami ENERVIT: Sport Drink - 500 ml, tabletky GT - 12 ks, tyčinku Power Sport double use a fľašu 0,5 l. Naviac každý víťaz kategórie na trasách 95 km a 50 km dostane športovú tašku ENERVIT a prírodnú kozmetiku SPORTIQUE a víťazi kategórií na trase 25 km dostanú ľadvinku ENERVIT.

Ďalšie ceny do tomboly aj na stupne tradične venuje aj spoločnosť UNIVERSE SLOVAKIA Trenčín, ktorá na Slovensku zastupuje značku AUTHOR. A práve hlavnou cenou v tombole bude bicykel AUTHOR INSTINCT. Zaujímavými cenami budú nepochybne aj navigácie GARMIN - modely EDGE 705 HR a FORERUNNER 60 HR, od spoločnosti CONAN Žilina.


27.05.2009 

Chcel by som sa ospravedlnit, ze od 25.5. nie su aktualizovane platby startovneho. Az do rana 31.5. som vsak so svojim MTB zajazdom pri Lago di Garda v Taliansku. Na e-maily o podujati odpovedam cez jedno internet kafe v Riva del Garda, ale platby vdaka mizernemu pristupu na net budem parovat az na Slovensku. Dakujem za porozumenie.

Slavomir Strecansky


22.05.2009


Až dnes nám dorazila ostrá vzorka pamätných cyklistických nohavíc. Foto aj s dresom: predok a bok. Zatiaľ je  voľných ešte cca 100 ks nohavíc a keďže firma NYNA je schopná zobrať aj neskoršie objednávky, tak sme sa rozhodli, že prvú uzávierku prihlášok, ktorá bola 24.5.2009, posúvame na pondelok 1.6.2009 ! Tým pádom je možné využiť aj výhodu nižšieho štartovného a tiež sa zapojiť  do projektu Žilinčania športujte. Neváhajte a hláste sa!19.05.2009

Práve sme pridali pod odkaz Suveníry design pamätného trička 2009. Tričko stojí 6 € a platí sa až na prezentácii pri jeho prevzatí. Pomaly sa blíži uzávierka prihlášok na objednanie tohtoročného suveníru AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly - pamätných cyklistických nohavíc a minuloročného cyklistického dresu - 24.5.2009. Dovtedy je potrebné aj uhradiť štartovné s týmito suvenírmi. Do tohto termínu je možné využiť aj výhodu projektu Žilinčania športujte, ktorý je popísaný v aktualizácii  z 26.2.2009.

Priamo na podujatí bude možné kúpiť šatku NYNA, ktorá bola ako suvenír v roku 2007. Šatka bude stáť 7 € a je jej vyrobených 50 ks. Kto má záujem, môže si ju predbežne objednať cez e-mail, ktorý nájdete v kontakte.

Ak sa Vám vyskytne hocijaký problém pri prihlasovaní, pozrite si prosím aktualitu z 27.3.2009, kde je vysvetlené, ako postupovať. Začiatkom júna zverejníme informácie o cenách, ktoré budú v tombole a pre umiestnených na stupňoch víťazov. Neváhajte a hláste sa!11.05.2009

Možno už zajtra si účastníci posledných 2 ročníkov AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly nájdu vo svojich schránkach informačný bulletin 11. ročníka. Ak ho niekto z Vás nedostal, chyba bude pravdepodobne v nekompletnej adrese, ktorú zadávate  do prihláškového on-line systému.

Chvíľu to trvá, kým sa podoťahujú zmluvy s partnermi podujatia, ale veríme, že množstvo hodnotných cien, pestrý program, 3 atraktívne trasy a snaha o čo najlepšie zabezpečenie budú pre Vás dostatočným dôvodom na účasť. Informácie o cenách do tomboly a pre víťazov prinesieme v ďalšej aktualizácii. Pripomíname Vám blížiaci sa termín uzávierky na objednávku pamätných cyklistických nohavíc a cyklistického dresu - 24.5.2009.

AUTHOR bikemaratón Súľovské skaly je nielen športovým podujatím, ale aj významným spôsobom prezentácie regiónu Horné Považie. Trasy podujatia vedú vo veľkej miere po vyznačených cykloturistických trasách. Našim zámerom do budúcna je zlegalizovať, vyznačiť a udržiavať ďalšie pekné úseky, dobudovať informačný systém a získať prostriedky aj na propagačné materiály.  Na to je však potrebná spolupráca nielen s mestami a obcami, či samosprávnymi krajmi, ale veľa v tomto smere môže urobiť aj štát. Kde sú tie časy, keď sa na Slovensko chodili pozerať ľudia z českých klubov, ako budujeme prvé cyklotrasy. Dnes sa nestačíme čudovať, ako vďaka masívnej podpore štátu a samospráv vyzerá sieť cyklotrás v Čechách... Ale aj u nás už snáď svitá na lepšie časy. Toto je však beh na dlhé trate a treba začať ako sa hovorí od podlahy!

Radi by sme Vás preto pozvali aj na obnovené cyklotrasy v oblasti Súľovských vrchov. Vďaka Slovenskému cykloklubu z Piešťan, ktorý získal od Ministerstva školstva dotáciu na obnovu cyklotrás na Slovensku, bolo možné vymeniť poškodené smerové tabuľky, ktoré sa za 9 rokov zmenili na nepoznanie.27.03.2009


Práve sme spustili prihláškový online systém 11. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Dúfame, že Vás to potešilo tak ako nás .

Chceli by sme Vás poprosiť o dôkladné vyplnenie prihláškového formulára. Keď napríklad nemáme Vašu presnú adresu, nevieme Vám na budúci rok poslať informačný bulletin. Podrobne si prečítajte informácie a nápovedy v on-line systéme označené symbolom "?". Záujemcov o štart v prvej vlne na trase 50 km upozorňujeme, aby v poznámke prihláškového formulária uviedli svoj lepší výsledok na tejto trase dosiahnutý v rokoch 2007 a 2008. Na prvú vlnu budú mať nárok umiestnení orientačne do 150. miesta v celkovom poradí! Pozor, nie do 150. miesta vo svojej kategórii. Zvyšné štartovné čísla  v prvej vlne do celkového počtu 350 pridelí organizátor ako divoké karty podľa vlastného výberu. Taktiež upozorňujeme účastníkov spĺňajúcich podmienky projektu "ŽILINČANIA ŠPORTUJTE", aby do poznámky v prihláškovom formulári uviedli meno spoluprihlásenej osoby.

A teraz bližšie vysvetlenie ku možnostiam prihlásenia sa. Úvodná stránka on-line systému Vám ponúka možnosť prihlásiť sa ako nový účastník, alebo ak ste už aspoň raz využili tento prihláškový on-line systém a poznáte svoj login a heslo, tak môžete použiť prihlášku pre zaregistrovaných. Takto Vám systém zo svojej databázy vyplní zopár Vašich údajov. Ostatné je samozrejme potrebné doplniť. Ak si nepamätáte svoj login a heslo, kliknite na odkaz nepamätám si moje login údaje, ktorý je pod odkazom "prihláška pre zaregistrovaných" a do spodného okienka potom zadajte Vašu e-mailovú adresu. Systém Vám na ňu pošle Váš login a heslo. Pokiaľ Vás systém nespozná, pokojne vyplňte novú registráciu v databáze, čo je zároveň prihláška na bikemaratón. Ak to nepôjde ani takto, tak je pravdepodobné, že ste zadali v minulosti do prihláškového formulára inú e-mailovú adresu. V tomto prípade pošlite e-mail na adresu organizatora: cyklotour(zavináč)cyklotour.sk s uvedením mena, adresy, prípadne roku narodenia a login a heslo, ktoré by ste chceli použiť. My Vám ho v databáze opravíme a pošleme avízo, že sa môžete prihlásiť cez prihlášku pre zaregistrovaných. Login a heslo si potom môžete ešte zmeniť.

Záštitu nad 11. ročníkom AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly prevzali: predseda Národnej rady SR - Mgr. Pavol Paška a predseda Žilinského samosprávneho kraja - Ing. Juraj Blanár.

Tešíme sa na stretnutie 20.6.2009 v nádhernom prostredí Súľovských skál. Neváhajte a hláste sa !


18.03.2009

Ospravedlňujeme sa za oneskorenie spustenia prihlášok na 11. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Čakáme na nainštalovanie korektného SSL certifikátu a zriadenie pevnej IP adresy.  Prihláškový on-line systém je vo fáze testovania a spustíme ho najneskôr 24.3. Ďakujeme za porozumenie.


26.02.2009

11. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa blíži. SCK CYKLO TOUR Súľov a obec Súľov - Hradná pre Vás v spolupráci s mediálnymi a reklamnými partnermi opäť pripravili atraktívny program a množstvo hodnotných cien. Sme radi, že sa Vám v minulom roku nové trasy páčili. Nezabudnite si poznačiť termín: 20.6.2009! Podujatie je zaradené do prestížnej iVELO Bikemarathon série 2009.

Teší nás aj vývoj účasti. V roku 2006 odštartovalo 475 bikerov, v roku 2007 to už bolo 721 a v minulom roku na štarte stálo 991 účastníkov. Všetkým Vám ďakujeme za účasť. Pevne veríme, že v tomto roku hranica 1000 ľudí konečne padne. Kým však do Súľova prídete, sledujte pozorne našu stánku, na ktorej nájdete aktuálne informácie, propozície, prihláškový on-line systém, podrobný popis trás, množstvo reportáží a fotografií z minulých rokov.

Aj teraz sme pre Vás pripravili s cyklistikou súvisiaci praktický darček. Ku minuloročnému cyklistickému dresu tento rok pridávame ako hlavný suvenír designovo zladené pamätné cyklistické nohavice, ktoré sa budú objednávať cez prihláškový on-line systém. Dodávateľom je opäť firma NYNA, ktorá má „na svedomí“ aj skvelé cyklošatky v designe AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Pre rok 2010 plánujeme ako hlavný suvenír sadu: rukávy a nohávy. Minuloročný dres je možné doobjednať aj v tomto roku! Jeho cena je 26,50 € (798,34 SKK) / 755 Kč a platí sa pri objednávke spolu so štartovným ako jedna suma. Ceny obidvoch suvenírov sú dotované výrobcom. Objednávky na dres však posielajte samostatne e-mailom, nie cez prihláškový on-line systém! Info o všetkých produktoch nájdete pod odkazom Suveníry. Uzávierka na objednávku a úhradu suvenírov je: 24.5.2009. Upozornenie ! Nohavice sú vyrobené z vopred objednaného, špeciálne farbeného materiálu, preto je ich počet limitovaný na cca 300 ks!

Na každého účastníka opäť čaká pri prezentácii praktická náhradná duša AUTHOR a cyklistická fľaša AUTHOR 0,7 l ! Fľašu si budete môcť naplniť ešte pred štartom v stánku firmy TOP TREND Piešťany, zabezpečujúcej pitný režim nápojom ENERVIT. Od tejto firmy je aj vzorka kozmetiky SPORTIQUE, konkrétne ochranný krém Century Riding Cream.

Pripravili sme samozrejme aj pamätné tričko 2009. Objednáva sa cez prihláškový on-line systém. Cena za tričko – 6 € (180,76 SKK) nie je zahrnutá v štartovnom a účastníci ju platia až pri prevzatí trička na prezentácii.

Mesto Žilina v tomto roku vytvorilo projekt na podporu športových možností pre svojich občanov: ŽILINČANIA ŠPORTUJTE ! V našom prípade je to 50% zľava na základnom štartovnom pre každého občana mesta a jeho mestských častí, ktorý so sebou na štart AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly privedie nového účastníka z tejto oblasti. Zľava platí pre oboch ! Projekt sa týka obyvateľov mesta Žilina a týchto mestských častí: Bánová, Brodno, Budatín, Bytčica, Mojšova Lúčka, Považský Chlmec, Rosinky, Strážov, Trnové, Vranie, Zádubnie, Zástranie, Závodie a Žilinská Lehota. Účastníci spĺňajúci podmienky projektu "ŽILINČANIA ŠPORTUJTE", platia sumu 50% zo základného štartovného, t. j. trasy: 95 km a 50 km - 6,50 € (195,82 SKK) a trasa 25 km - 5 € (150,63 SKK). Ak máte záujem o pamätné cyklistické nohavice, ku uvedeným zľavneným cenám prirátajte 33 € (994,16 SKK) a výslednú sumu uhraďte ako štartovné. Posledný termín na prihlásenie a uhradenie tohto štartovného je 24.5.2009! Obidvaja z dvojice si musia vyplniť prihláškový formulár. Do poznámky v prihláškovom formulári je potrebné uviesť meno spoluprihlásenej osoby!

Novinkou je rozdelenie štartujúcich na trase 50 km do 2 vĺn. Prvá vlna bude určená pre 350 pretekárov, ktorí sa umiestnili v rokoch 2007 a 2008 na popredných miestach výsledkových listín tejto trasy, orientačne do 150. miesta v celkovom poradí. Zvyšné čísla v 1. vlne pridelí organizátor ako divoké karty podľa vlastného výberu. Záujem o štart v prvej vlne uveďte do poznámky v on-line systéme s uvedením dosiahnutého výsledku! Čas sa meria pre každú vlnu samostatne, od jej štartovného pokynu.

Účastníci, ich sprievod a samozrejme aj diváci sa môžu tešiť na pestrý sprievodný program. Popri predajnej výstave, jazdení na koňoch, detských cyklojazdách zručnosti, KOFOLA nealko súťažiach, POPPER pivných súbojoch sa opäť predstaví známy český showman - SPACEMAN. Už teraz Vám však vieme povedať, že sa môžete tešiť na vystúpenie dievčenskej tanečno-speváckej formácie HIP CHICKS, country kapely ZÁLESÁCI a folklórneho súboru JAVORNÍČEK. Večer bude patriť koncertom prešovských hudobných formácií. Prvá bude pop-rocková skupina SUNLIPS a hlavným ťahákom je opäť skvelá kapelka - HELENINE OČI... Podrobnosti o účinkujúcich nájdete pod odkazom Sprievodný program.

Upozornenie ! Trasy vedú chráneným územím, preto Vás prosíme o ohľaduplnosť ku prírode a jej obyvateľom. Niektoré úseky sú prejazdné len v rámci bikemaratónu !

Za organizátorov z SCK CYKLO TOUR Súľov dúfam, že AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly zachováte svoju priazeň a svojou účasťou naplníte ideu tohto podujatia: ...aj to je cesta ku zdraviu! Tešíme sa na stretnutie s Vami v Súľove 20.6.2009!

Slavomír Strečanský
riaditeľ podujatia


14.02.2009

Ospravedlňujeme sa za mierne oneskorenie informácií o 11. ročníku AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. V priebehu budúceho týždňa budeme meniť webhosting, preto by sme Vás chceli upozorniť na možný krátkodobý výpadok stránky. Potom už  zverejníme podrobné info o podujatí, design a tabuľky veľkostí pamätných cyklistických nohavíc a ďalších pripravovaných suvenírov. Stále bude možné doobjednať si aj minuloročný dres! Prihláškový on-line systém spustíme okolo 16.3.

AUTHOR bikemaratón Súľovské skaly je opäť zaradený do prestížnej iVELO Bike Marathon série 2009. Získali sme divokú kartu a pevne veríme, že dôveru v nás vloženú nesklameme .

Mesto Žilina v tomto roku vytvorilo projekt na podporu športových možností pre svojich občanov: ŽILINČANIA ŠPORTUJTE ! V našom prípade je to 50% zľava na základnom štartovnom pre každého občana mesta a jeho mestských častí, ktorý so sebou na štart AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly privedie nového účastníka z tejto oblasti. Zľava platí pre oboch ! 
 


11.01.2009
Práve sme urobili update stránky na rok 2009. Informácie o 11. ročníku AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly zverejníme začiatkom februára.


24.12.2008
Ani sme sa nenazdali a sú tu Vianoce. Hoci bez snehu to ani tak nevyzerá... Ešteže aspoň dnes začalo snežiť. Pekný darček.
Vďaka tomu koncoročnému ponáhľaniu sme ani nestihli zverejniť, ako bolo na výstave SPORT LIFE v Brne. Potešilo nás množstvo návštevníkov, ktoré o AUTHOR bikemaratóne Súľovské skaly už počuli a dokonca sa ho aj zúčastnili. Radi sme s Vami v našom ministánočku hodili reč.
 
A teraz pár informácií pre rok 2009. Už sme naznačili, že ako hlavný suvenír 11. ročníka budú cyklistické kraťasy. Design a prevedenie práve ladíme ku tohtoročnému dresu. Dodávateľom je opäť firma NYNA. Dres sa inak bude dať objednať aj v roku 2009. Kvôli účasti takmer 600 ľudí na trase 50 km plánujeme pre budúci rok jej štart v 2 vlnách. Trošku sa posunú aj časy štartov, aby sme zo začiatku obmedzili stretnutie konca balíka 50 km a čela trasy 25 km. Pri trase 95 km sme vypočuli Vaše hlasy a tak pribudne na 80. km malá občerstvovačka v Paštinej Závade. V sekcii Trasy sme aktualizovali mapu a všetky výškové profily.
 
Tešíme sa na stretnutie s Vami 20.6.2009 na 11. ročníku AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly a želáme Vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov a v novom roku veľa pohodových kilometrov a pekných zážitkov na bicykli. PF 2009

Čítať celý článok...