2008 - 10. ročník MTB
9.7.2008

 

V dňoch 20. a 21. júna organizovalo SCK CYKLO TOUR Súľov spolu s obcou Súľov - Hradná jubilejný 10. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Jeho priebeh malo na starosti 170 dobrovoľných usporiadateľov, z toho 70 len na križovatkách !!! Všetkým im patrí moja vďaka. Bez Vás by to priatelia nešlo...

Tento rok v Súľove konečne vyšlo počasie. Viacero dní pred podujatím nepršalo a aj deň D, sobota 21.6.2008, to nebolo iné. Od rána svietilo slniečko.

Jubilejný ročník sa niesol v znamení výrazných zmien. Najdôležitejšou boli úplne nové trasy, vedúce pomedzi skalné velikány Súľovských skál, mnohokrát priamo po hranici rezervácie. Potvrdila sa však stará pravda. Cyklisti pre prírodu nebezpečenstvo nepredstavujú !

Počty prihlásených ľudí oproti minulému roku opäť narástli. Týždeň pre maratónom bolo v on-line systéme cca 850 ľudí, no v sobotu po prezentácii svietil v databáze údaj: 1133 predbežne prihlásených!

Na štart najdlhšej trasy 95 km sa postavilo 133 bikerov, z toho 2 ženy a do cieľa ich došlo 120 vrátane oboch žien! Na trase 50 km bolo na štarte 586 bikerov, z toho 41 žien a do cieľa ich došlo 574 vrátane 40 žien. Najkratšia trasa 25 km mala na štarte 272 bikerov a bikerčiat, z toho 66 žien a dievčat a do cieľa ich došlo 263, vrátane 60 žien. 10. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa zúčastnilo celkovo 991 bikerov a bikeriek zo Slovenska, Čiech (136), Poľska (8) a Rakúska (3). Do cieľa ich došlo 957. Všetkým gratulujem ku krásnemu výkonu!

Na Súľovskom námestí od rána fungovala predajná výstava, na ktorej boli špecializované stánky s cyklistickými doplnkami, oblečením, výživou, literatúrou, suvenírami a samozrejme aj občerstvenie. V neďalekom parku si mohli diváci zajazdiť na koníkoch. Veselo bolo aj na trasách na občerstvovacích staniciach v Podhorí, v Malej Čiernej, vo Vrchteplej, v Hrabovom, v Hričovskom Podhradí a v Lietavskej Závadke. Divákov pritiahol opäť špičkový český cyklistický šoumen SPACEMAN a na svoje si prišli aj diváci v POPPER pivných súťažiach. Hlavným bodom večerného sprievodného programu bol skvelý koncert kapiel SHERPA BAND a HELENINE OČI.

Všetkým účastníkom, ktorí našli odvahu postaviť sa na štart a vlastne tak naplnili ideu AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly: „...aj to je cesta ku zdraviu!“ patrí náš obdiv. Teším sa na stretnutie s Vami na štarte 11. ročníka dňa 20.6.2009.

Slavomír Strečanský - SCK CYKLO TOUR Súľov

 

Podujatie podporili:

Generálny reklamný partner: UNIVERSE SLOVAKIA s.r.o. Trenčín - dovozca bicyklov AUTHOR

Mediálni partneri: Rádio EXPRES, TV PATRIOT, TV POVAŽIE, týždenníky ŽILINSKÝ VEČERNÍK, www.bikemagazin.sk, www.mtbiker.sk, www.cykloserver.cz, www.mtb24.cz

Hlavní reklamní partneri: BAUMIT SLOVENSKO, TOP TREND Piešťany – športtestery POLAR a športová výživa ENERVIT, prírodná kozmetika SPORTIQUE, PSL Považská Bystrica, stavebná firma VAPES CE Horní Suchá, stavebná firma PESTAV Horní Suchá, Sportcentrum na Císařství Horní Suchá, pivovar POPPER Bytča, športové oblečenie NEWLINE, SPORT 2000 - WßW Žilina, STREDOSLOVENSKÁ ENERGETIKA Žilina, LEADER GASKET Bytča, VO s textilom MEGATEX Žilina, STG ELCON Žilina – doplnky oblečenia BUFF, reklamná agentúra ARAVIS, KOFOLA, pramenitá voda RAJEC, NYNA Lehota p.Vtáčnikom, ALU-METAL Krásno nad Kysucou, POSAM – užitočné technológie, DYNAX Považská Bystrica, mäsovýroba ATLANTA Žilina, BD FOAM fyziomatrace - Žilina, GARMIN, CA CYKLO TOUR

Reklamní partneri: LIBEX Žilina, SLOVPAP Žilina, NEDOROST Žilina, CLEANEX - KÄRCHER Žilina, ALVE SLOVAKIA Púchov, SPORT TIMING Kežmarok, RANČ Súľov, PD VLÁRA Nemšová, KAMIKAZE, SOARE SEKT SLOVAKIA Trebatice, BUREAU VERITAS CERTIFICATION, DOLFI ŠPORT Iliavka, lyžiarske stredisko VRÁTNA, TOI TOI & DIXI Žilina, Pekáreň MIRA Bytča, SHOCART Vizovice, CYKLOSERVIS BELO Považská Bystrica, AVC Čadca, VELOSPRINT Žilina, VIKO Považská Bystrica, CAMPING GAZ Žilina, DEKTRADE Žilina, TONDACH, náradie ASIST, Ing. MILAN KALAŠ Bytča, EURONICS - ASTEL Bytča, DEXWOOD Žilina

Obecné úrady: Súľov, Vrchteplá, Bodiná, Lietavská Svinná – Babkov, Lietava, Malá Čierna, Jasenové, Zbyňov, Podhorie, Jablonové, Bytča – Hrabové, Hlboké, Hričovské Podhradie, Paštiná Závada a Dolný Hričov - Peklina

Iné: HK Direct Bytča, KST Považská Teplá, Hostinec Varhaníková - Vrchteplá, Pohostinstvo Koleda - Malá Čierna, Pohostinstvo pod lipou – Hričovské podhradie

Ďakujeme aj Základnej škole v Súľove za poskytnutie ubytovacích a stravovacích kapacít.

 

24.6.2008

 

Práve sme pridali prvé fotografie do sekcie Fotogalérie. Onedlho budú na svete aj prvé reportáže, ktoré nájdete pod rovnomenným odkazom. Včera sme takmer odznačili trasy, no náš tereňák - Lada Niva, akosi nechcel v tom teple pracovať... Inak je to však skvelý stroj! Do konca týždňa to značenie bude tam, kde má byť. V pivnici.

A ešte oznam o stratených a zabudnutých veciach. V priestoroch štartu a cieľa, prípadne na trasách sa našli nasledovné veci: červená prilba, čierna podsedlová taška, sada kľúčov a cyklo computer. Komu toto chýba, nech sa ozve na telefónne čísla organizátorov.
 

 

22.6.2008


Celý organizačný tím 10. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly Vám ďakuje za účasť. Dúfame, že sa Vám nové trasy páčili a so zabezpečením a programom podujatia ste boli spokojní. Konečne aj počasie pochopilo, že bez dažďa je to lepšie.... Svoje dojmy pokojne píšte do nášho fóra. "Zopár" príspevkov už je aj vo fóre na MTBiker.sk.

Výsledky boli zverejnené v on-line systéme ešte večer po pretekoch, odkaz na našej stránke bol pridaný ráno. V pondelok večer doplníme prvé fotografie. Fotky od účastníkov bikemaratónu si môžete pozrieť tu a tu.

Termín 11.ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly je 20.6.2009.

 

 

19.6.2008

 

A je to tu... Táto aktualita je písaná priamo po prognóze najznámejšej slovenskej rosničky - Dr. Iľka na Rádiu EXPRES. Kto ho počúval, ten počul, že by sa konečne malo vydariť počasie. Inak veríme, že dosť navštevovanými stránkami v súvislosti s 10. ročníkom AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sú práve predpovede počasia. Tu pripájame jednu z nich .

Odporúčame Vám dobre si preštudovať nasledovné informácie, ktoré Vám uľahčia orientáciu počas podujatia. INFO 1 INFO 2. Ďakujeme za dôveru a tešíme sa na stretnutie v Súľove.


12.6.2008


Štart 10. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly sa pomaly ale isto blíži. Ešte zajtra, t.j. v piatok 13.6., je možné prihlásiť sa za nižšie štartovné. V tento deň najneskôr je potrebné urobiť aj úhradu štartovného (SVK, CZE). Na platbu použite prosím bankový prevod, priamy vklad na účet organizátora, alebo poštovú poukážku H 2. triedy, ktorá je určená na platbu na adresu. Neodporúčame Vám platbu poštovou poukážkou na účet, lebo takúto platbu nedokážeme identifikovať skôr, ako nám z pošty príde výpis ! A ten chodí cca po týždni...

Odporúčame Vám preveriť si svoje údaje a platbu štartovného v on-line systéme. Ak je všetko v poriadku, Vaše meno je v "Prehľade" zelené. Ak je Vaše meno červené a na konci riadka je v stĺpci "Platba" výkričník, zaplatená suma nezodpovedá výške štartovného. Keď nabehnete kurzorom na výkričník, zobrazí sa Vám rozdiel. Keď je na konci riadka "X", Vašu platbu sme ešte neobdržali, alebo nie je identifikovaná.

Na príprave trás už pracujeme a ak počasie dovolí, do konca týždňa by malo byť všetko vyčistené a aj asfaltové úseky budú vyznačené. A teraz upozornenie! Vďaka vývinu situácie s povrchmi trás sme pristúpili ku úprave dlhej a strednej trasy. Zmeny a nová mapka sú už zverejnené v popise trás. GPS dáta doplníme v priebehu budúceho týždňa. Veľmi nás potešilo, že niektoré nádherné úseky, ktoré boli v minulom roku pri hľadaní nových trás dosť poznačené ťažbou dreva, tak už sú opäť upravené a zjazdné. Preto sme sa rozhodli ich doplniť. Aktuálne dĺžky trás sú: 95 km, 50 km, 25 km. Prevýšenie sa zmenilo nepatrne. Na najdlhšej trase pribudol nádherný technický zjazdík v skalnom kaňone do Paštinej Závady a pre obidve trasy sa zatraktívnil príjazd do Lietavskej Závadky. Foto z neoficiálnej prehliadky trás nájdete v diskusnom fóre na MTBiker.sk

 

2.6.2008

 

Ešte 2 dni ostávajú do uzávierky prihlášok na pamätný cyklistický dres z 10. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Do 4.6., vrátane tohto dňa, je možné platiť aj najnižšie štartovné na všetkých troch trasách. Od 5.6. on-line systém tieto sumy aj okienko na pamätný dres zablokuje.

UPOZORNENIE ! Vážení účastníci s objednaným dresom a neuhradeným štartovným. 7.6. idú do výroby len dresy ľudí, ktorí ich majú zaplatené. Dáme síce vyrobiť pár dresov naviac, ktoré sa budú na maratóne predávať, ale už to nebude za cenu 700 Sk, ako to teraz vychádza v štartovnom ! Veríme, že vďaka pracovným povinnostiam Vám blížiaci sa termín uzávierky unikol.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v Súľove, skúste zavolať do Chaty Kinex. Bolo tam ešte niečo voľné.

 

29.5.2008

 

Dnes bola spustená mediálny kampaň na Rádiu EXPRES. Radi by sme Vám oznámili novinky o cenách, ktoré dodala spoločnosť GARMIN. Sú to 3 GPS prístroje. OPRAVA: Model GARMIN Edge 605 v hodnote 11.990 Sk dostane víťaz kategórie "B" na trase 93 km. Víťaz kategórie "B" na trase 52 km dostane model Garmin Edge 305 HR v hodnote 8.990 Sk. Model Forerunner 50 HR v hodnote 3.990 Sk bude žrebovaný v tombole. O ďalších cenách Vás budeme priebežne informovať.

 

 

25.5.2008

 

Práve boli pridané fotografie z trás. Ešte nie sú zachytené všetky zaujímavé miesta, ale aj tak to stojí za prehliadku !

 

23.5.2008

 

Dnes by mali mnohí z Vás nájsť vo svojej schránke bulletin 10. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Ospravedlňujeme sa za meškanie, ale do poslednej možnej chvíle sme "bojovali" s partnermi podujatia o čo najlepšie podmienky pre bikemaratón a tým pádom aj pre Vás.

Sme si vedomí minuloročných slabých miest - čakanie na výdaj stravy a umývanie bicyklov a veríme, že zvolené riešenia ich dokážu eliminovať. Umývanie bicyklov sme presunuli priamo do cieľa, ku Kultúrnemu domu. Toto miesto leží nižšie ako futbalové ihisko a ani slabší tlak vody v obecnom vodovode nespôsobí odstavenie tlakoviek. V spolupráci s firmou CLEANEX sú pripravené 4 výkonné tlakovky Kärcher + nejaká tá hadička a vedierko. Aby nevznikali rady ani pri výdaji jedál, okrem kapacít jedálne v Základnej škole v Súľove zapojíme do varenia aj jedáleň v ZŠ v neďalekom Jablonovom. Celá stravovacia zóna bude situovaná v školskej záhrade hneď vedľa cieľového priestoru. Môžete sa tešiť aj na stánky s občerstvením. Hladní určite neostanete.

A teraz jedna podstatná informácia. Určite ste neprehliadli, že v bulletine je posunutá uzávierka prihlášok na pamätný cyklistický dres. Presný dátum je: 4.6.2008 ! To platí aj pre hraničné dátumy štartovného. Zmeny sú už zaznačené aj v technických podmienkach. Po tomto termíne už nie je možné v tomto roku objednať pamätný dres.

Na záver tejto aktuality ešte upozornenie pre držiteľov licencií ELITE. Na stránke Slovenského zväzu cyklistiky je uvedené, že za licencie ELITE sa považujú licencie A MUŽI aj B MUŽI. Tieto licencie + licencia U23 patria u nás do kategórie A ! Ostatné licencie vydané cyklistom do 39 rokov patria do kategórie B. Ďakujeme za férové a úplné vypĺňanie prihlášok. V pohode používajte diakritiku, náš on-line systém s ňou nemá problém. Neváhajte a hláste sa. Foto z trás zverejníme onedlho !

 

18.5.2008

 

Konečne je v tlači bulletin 10. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Veríme, že už v priebehu budúceho týždňa ho budete mať vo svojich schránkach. Z ôsmich strán narástol na 12, aby mali sponzori patričný priestor a aj aby bolo kde ukázať design pamätných dresov a trička.

Práve sekcia Partneri je už aktualizovaná do definitívnej podoby. Radi by sme Vás upozornili na špeciálnu ponuku značky NEWLINE, ktorá sa bude prezentovať na bikemaratóne predajným stánkom.

Určite neprehliadnete ani stánok firmy TOP TREND Pieštany, ktorá zabezpečuje pitný režim nápojom ENERVIT a prezentovať bude aj športtestery POLAR a prírodnú kozmetiku SPORTIQUE. A teraz nová informácia! Pre prvých troch v každej kategórii venuje firma TOP TREND plastový batoh na rameno s produktami ENERVIT: Sport Drink - 500 ml, tabletky GT 12 ks, tyčinku Power Sport double use a fľašu 0,5 l. Naviac každý víťaz kategórie na trasách 93 km a 52 km dostane športovú tašku ENERVIT a prírodnú kozmetiku SPORTIQUE a víťazi kategórií na trase 25 km dostanú ľadvinku ENERVIT.

O ďalších cenách pre víťazov, do tomboly, ale aj o ponukách iných partnerov Vás budeme priebežne informovať. Nezabudnite, že termín uzávierky prihlášok s pamätným dresom - 30.5.2008 sa blíži !23.4.2008

 

Po čakaní na slnečný čas sa konečne podarilo "cvaknúť" aj mužský dres. Foto nájdete tiež pod odkazom Suveníry.


20.4.2008


Práve boli do sekcie Suveníry pridané fotografie ženského dresu. Mužský dres doplníme zajtra. Stav prihlásených je v tejto chvíli 46, z toho 26 ľudí si už pamätný dres objednalo. Napíšte nám, ako hodnotíte design dresu, čo si myslíte o jeho cene a či budete mať záujem aj o cyklistické kraťasy, ktoré budú ako suvenír v roku 2009... V našom fóre je pridaná téma DRES.

 

31.3.2008

V predvečer prvého apríla konečne môžeme spustiť prihlasovanie na jubilejný 10. ročník AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Nemusíte sa však báť. Toto nie je žart...!


Presný termín bikemaratónu je - 21.6.2008 ! Organizátori z SCK CYKLO TOUR Súľov a obec Súľov - Hradná pre Vás v spolupráci s mediálnymi a reklamnými partnermi opäť pripravili atraktívny program a množstvo hodnotných cien. To hlavné sú však nové trasy, ktoré Vás zavedú na miesta, ktoré nie sú pre bikerov bežne prístupné - až na hranicu rezervácie priamo ku jedinečným skalným výtvorom v Súľovských vrchoch. Ďalšou viditeľnou zmenou je aj nové logo.


Presun termínu na druhú polovicu júna bude už trvalý. Z hľadiska účasti sa osvedčil, veď v roku 2007 sa prihlásilo 888 bikerov, no vďaka mimoriadnej udalosti (veterná smršť dva dni pred štartom) sa na štart postavilo „len“ 721 účastníkov zo 7 krajín! Všetkým ďakujeme za dôveru.

Kým však do Súľova prídete, sledujte pozorne túto internetovú stránku, na ktorej nájdete aktuálne informácie, prihláškový on-line systém, podrobný popis trás, množstvo reportáží a fotografií z minulých rokov. O tom, že stránku sa oplatí pozrieť svedčí aj jej návštevnosť. Po spustení nového designu 7.2.2007 sme za rok zaznamenali vyše 200.000 prístupov... !!!

Aj teraz sme pre Vás pripravili s cyklistikou súvisiaci praktický darček. Je to pamätný cyklistický dres. Dodávateľom je firma NYNA, ktorá v minulom roku vyrobila skvelé cyklošatky v designe AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Jeho cena je výrazne dotovaná výrobcom! V roku 2009 ku dresu pribudnú kraťasy. POZOR ! Uzávierka na prihlášky s dresom je: 30.5.2008.

Pripravili sme samozrejme aj pamätné tričko 2008. Cena za tričko – 190 Sk nie je zahrnutá v štartovnom a účastníci ju platia až pri prevzatí trička na prezentácii.

Na každého účastníka opäť čaká pri prezentácii praktická náhradná duša AUTHOR a cyklistická fľaša AUTHOR 0,7 l ! Fľašu si budete môcť naplniť ešte pred štartom v stánku firmy TOP TREND Piešťany, zabezpečujúcej pitný režim nápojom ENERVIT. Od tejto firmy dostanete pri prezentácii aj vzorku kozmetiky SPORTIQUE, konkrétne ochranný krém Century Riding Cream.

Účastníci, ich sprievod a samozrejme aj diváci sa môžu tešiť na pestrý sprievodný program. Popri predajnej výstave, jazdení na koňoch, detských cyklosúťažiach, POPPER pivných súbojoch sa opäť predstaví známy český showman - SPACEMAN. Už teraz Vám však vieme povedať, že sa môžete tešiť na folklórny súbor TERCHOVAN, koncert kapely SHERPA BAND a hlavným ťahákom bude skvelá kapela z Prešova - HELENINE OČI... Neváhajte a hláste sa ...

Upozornenie ! Trasy vedú chráneným územím, preto Vás prosíme o ohľaduplnosť ku prírode a jej obyvateľom. Niektoré úseky sú prejazdné len v rámci bikemaratónu !

Za organizátorov z SCK CYKLO TOUR Súľov dúfam, že AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly zachováte svoju priazeň a svojou účasťou naplníte ideu tohto podujatia: ...aj to je cesta ku zdraviu! Tešíme sa na Vašu účasť!

Slavomír Strečanský - predseda SCK CYKLO TOUR Súľov

18.2.2008

Práve pribudli v sekcii Trasy profily a podrobné popisy jednotlivých trás. Časom tam pribudnú aj fotografie a nejaké to video. Ale to až keď sa trošku oteplí .

Intenzívne pracujeme na rozbehu prihláškového on-line systému a zverejnení technických podmienok so štartovným. A teraz POZOR ! V rámci jubilea pre Vás pripravujeme limitovanú edíciu pamätného cyklistického dresu. Bude mať krátky rukáv, dlhý zips a priliehavý strih. Dodávateľom bude firma NYNA, ktorá v minulom roku vyrobila skvelé pamätné šatky. Cena bude výrazne dotovaná, ale nebude na úkor kvality !!! Design zverejneníme po dotiahnutí zmlúv s hlavnými partnermi. V budúcom roku ku tomu pridáme kraťasy. Máte sa na čo tešiť.


30.1.2008

Konečne máme spracovanú mapu trás od firmy SHOCART. Sú na nej znázornené aj občerstvovacie stanice. Na trase 93 km ich je 6, 52 km má 4 a 25 km jednu občerstvovačku. Veríme, že ich rozloženie a sortiment Vás opäť poteší. Profily s rozlíšením povrchov zverejníme do 14 dní.

A teraz jedno špeciálne upozornenie. Ak chcete začať s tréningom na AUTHOR bikemaratón Súľovské skaly v teple, pozrite sa na aktuálnu ponuku CA CYKLO TOUR. Ďalšie objednávkové zájazdy budú zverenené cca do 14 dní. A nezabudnite. Zákazníci CA CYKLO TOUR majú štartovné do budúcna GRATIS !

 

2.1.2008

S príchodom roka 2008 by sme Vám radi predstavili nové trasy 10. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly. Ich parametre sa vďaka meraniu cez GPS nepatrne zmenili, ale sú o to presnejšie: 93km / 3000 m, 52 km / 1610 m a 25 km / 680 m. Srdečná vďaka patrí ich autorovi Janovi Bušfymu, ktorý naviac pripravil aj úvodnú prezentačnú stránku trás. Jeho dielom je i veľmi podarená stránka Súľovských skál.

Linky na podrobné mapy s vrstevnicami, hranicami lesa a rezervácie, 3D mapy, GPS profily a dáta pre GPS prístroje nájdete už aj pod odkazom Trasy.

Sme presvedčení, že tentokrát spoznáte Súľovské skaly ďaleko lepšie. Roháčske sedlo, mnohými z Vás označované ako biková lahôdka, je už aj na strednej trase ! K nemu pribudli ďalšie chuťovky - sedlo Javor, kde chodník medzi skalami pod Súľovským hradom doslova "líže" hranicu rezervácie, či sedlo Rôsoviny s takmer 400 metrovým prevýšením a s nádhernými výhľadmi na Hričovský hrad, Malú Fatru, Žilinu...

Lahôdkou je určite aj najkratšia trasa, na ktorej sa dostanete na lesnú cestu popod zrúcaninu Súľovského hradu s nádhernými výhľadmi na tunajšie dominanty - Bradu a skalné mesto Roháče. Trasa vedie časťou Náučného chodníka a dovedie Vás aj na lúku, na ktorej stála drevená chalúpka známa z filmu Sokoliar Tomáš.

Podrobný textový a obrazový popis trás zverejníme onedlho. Samozrejme pripravujeme aj podrobné propozície a sprievodný program. 10. ročník bude o poznanie zaujímavejší.

Tešíme sa na stretnutie s Vami 21.6.2008 v Súľove. Úspešný rok 2008, plný hodnotných zážitkov a príjemných chvíľ v sedle bicykla Vám za organizátorov AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly želá


 

24.12.2007

Už sú tu opäť Vianoce. My sme dostali pekný darček. Trasy 10. ročníka AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly máme odsúhlasené v plnom rozsahu ! Onedlho ich tu zverejníme.

Pre zákazníkov Cestovnej agentúry CYKLO TOUR je tu jeden darček. Štartovné je pre nich do budúcna GRATIS !

Prajeme Vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov a v novom roku veľa pohodových kilometrov a príjemných zážitkov na bicykli. PF2008


 

Čítať celý článok...